1001 spacerów od pubu do pubu

To prawdziwa perełka dla miłośników pieszych wędrówek. 1001 tras spacerowych po Brytanii, to zbiór map, dzięki którym każdy znajdzie szlak na miarę swych możliwości.

Z przygotowanych w publikacji map korzystaliśmy wielokrotnie. Nigdy nas nie zawiodły. Są bardzo czytelne i łatwe w użyciu (do wydawnictwa dołączony jest plastikowy pokrowiec, dzięki któremu można zawiesić wybraną mapę na szyi).

>> Wynajmij namiot na wakacje w UK

Ale od początku. W sporym kartonowym opakowaniu umieszczono 400 stron z mapami podzielonymi na regiony i hrabstwa. Dzięki temu łatwo i szybko znaleźć można propozycje tras w naszej okolicy lub miejscu, gdzie się wybieramy. Jako że kartki spięte są metalowymi, otwieranymi kółkami łatwo wyjąć tą, która nas interesuje. Na jednej stronie są trzy mapy. Jeżeli chcemy użyć załączonej kieszonki składamy kartkę na trzy części, wsuwamy ją do środka i gotowe. Można wyruszać.

Na mapie znajdziemy informacje o dystansie do pokonania (w milach i kilometrach), kod dostępu do OS map, czyli aplikacji na urządzenia mobilne. Są oczywiście również namiary na miejsca, w których można zostawić auto. Co ważne, trasy zaczynają się i kończą w tym samym punkcie. Oczywiście na kartce jest też kolorowa mapa z wytyczoną na czerwono trasą i atrakcjami po drodze (i pubami oczywiście). Znajdziemy też kilka wskazówek ułatwiających spacer.

1001 tras spacerowych po Brytanii

1001 tras… obejmuje: 150 map w południowo-zachodniej Anglii, 180 w południowo-wschodniej Anglii, 60 w Walii, 172 w centralnej Anglii, 150 w środkowej Anglii, 94 w północno-zachodniej Anglii, 95 w północno-wschodniej Anglii i 100 w Szkocji.

Publikacja, z której korzystamy została wydana w styczniu 2010 roku. Wydawnictwo AA Publishing/AA Media Limited.

JAP

Przydatne linki:
theaa.com/books
osmaps.ordnancesurvey.co.uk

Spacery po Wielkiej Brytanii Spacery po Wielkiej Brytanii