Na tej stronie znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć przed przyjazdem

pomysł na wakacje
Wakacje pod namiotem w Szkocji to prawdziwe wyzwanie. Dlaczego? Bo tutaj bardzo często pada!

jaki kemping wybrać na wakacje

Jeśli lubisz spędzać czas blisko natury, upajać się świeżym powietrzem i porannym śpiewem ptaków, wyjazd pod namiot jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli dodatkowo uwielbiasz zwiedzać i chciałbyś poznać uroki Zjednoczonego Królestwa, Wielka Brytania oferuje ogromny wachlarz możliwości.
Podróżując po Wyspach odwiedziliśmy bardzo wiele różnych pól namiotowych. Jednak ich cechą wspólną nieodmiennie pozostaje wysoka jakość i standard odpowiedni dla danego rodzaju pola.
Oczywiście inaczej będzie wyglądało rodzinne pole namiotowe, a inaczej kemping z miejscem na 200 stanowisk. Niemniej nigdy nie byliśmy niemile zaskoczeni – opis pola na stronie internetowej zawsze odpowiadał rzeczywistości. 

pola namiotowe

Jadąc na kemping możemy wybrać opcję zatrzymania się w cichym, ustronnym miejscu, z dala od wszelkiej cywilizacji. Takie kameralne pola namiotowe często mieszczą się na specjalnie do tego przeznaczonych łąkach lub w środku lasu. Często przepływa przez nie strumyk, a w nocy oprócz pohukiwania sowy nie słychać żadnych innych odgłosów. 
Niewątpliwą zaletą takich pól jest to, że są one zazwyczaj oddalone od większych miast, w związku z tym po zapadnięciu zmroku jest na nich naprawdę bardzo ciemno. W pogodną noc pozwala to miłośnikom gwiazd na obserwowanie nieba nawet bez użycia specjalistycznego sprzętu. W takim miejscu spędzenie wieczoru przy płonącym ognisku jest niezapomnianym wrażeniem. W tym miejscu zebraliśmy informację o wszystkich rodzajach pól namiotowych – ich zaletach i wadach – KLIKNIJ TUTAJ.

Potrzebujesz samochodu

Zanim przylecisz do Wielkiej Brytanii na kemping musisz poszukać i wynająć odpowienie auto. Sugeruję skorzystać z wyszukiwarki: rentalcars.com. Mają oferty wszystkich firm wynajmujących auta na danym lotnisku. Korzystałem i narzekać nie mogę. Pamiętaj tylko, że oni są pośrednikiem.

Gdzie nie będzie padać

Najbardziej deszczowe miejsca w Zjednoczonym Królestwie: Cardiff, St Davis (Walia) i Glasgow (Szkocja). Generalnie pada często i... wszędzie. Jeżeli mimo to, chcesz tutaj przyjechać to polecam sprawdzić pogodę na stronie bbc.co.uk/weather. Musisz jednak wiedzieć, że na Wyspach pogoda zmienia się bardzo często.

Gdzie szukać pól namiotowych

Poniżej publikuję kilka adresów, z których można skorzystać szukając miejsc na wakacje.

Sklepy ze sprzętem

fire, pot, historical

No coż. Pewnego dnia może się okazać, że czegoś zabraknie. Warto więc znać adresy najpopularniejszych stron sklepów ze sprzętem kempingowym.

Przyjedź na kemping bez zbędnych bagaży

Od ponad 10 lat podróżujemy z namiotem po Wyspach Brytyjskich. Pierwszy wyjazd – Walia, namiot trzyosobowy i trochę sprzętu. Deszcz i wichura zmiotły go już drugiej nocy… Kupiliśmy “czwórkę” i nabyliśmy więcej niezbędnych rzeczy. I dzięki temu zjechaliśmy w następnych latach pół kraju. Później nabyliśmy sześcioosobowego giganta, w którym spokojnie pomieści się nawet osiem osób. No i jeszcze trochę map, książek i więcej sprzętu… Zawsze coś jest potrzebne.

Dziś wszystko to mamy w garażu gotowe do użycia. I jeśli chciałbyś zobaczyć najpiękniejsze zakątki Anglii, Walii czy Szkocji, możesz z tego skorzystać. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz. Ustalimy szczegóły. Chętnie doradzimy, gdzie pojechać i co zobaczyć. Później spakuj plecak i przylatuj. Wszystko, czego potrzebujesz, odbierzesz na miejscu. Preferujemy lotniska Luton, Stansted, Gatwick i Heathrow. Przy wypożyczeniu sprzętu pobieramy kaucję w wysokości £100. Odwiedź naszego Bloga!

Stoły, krzesła i palenisko

Tego nie musisz zabierać ze sobą z Polski. Wypożyczymy też materace, śpiwory, poduszki, koce... i palenisko.

Od patelni po kieliszki

Sztućce, garnki, kubki, talerze, kuchenka, deska do krojenia i wiele innych potrzebnych przyborów czeka na Ciebie!

Płacisz tylko za namiot

Za wypożyczenie namiotu - na 7 dni - dla dwóch osób cena wynosi £59, dla czterech £69, a dla sześciu £79. Kaucja £100.

A może na ryby?

Mamy trzy wędki z pełnym osprzętem gotowe do wykorzystania. Chętnie pomożemy wykupić stosowną licencję.

Coś do czytania

Dostaniesz przewodniki, mapy niezbędne do pieszych wędrówek i książki do poczytania podczas deszczowych dni.

ciekawe miejsca w Anglii

Namiot dwuosobowy

kemping w Wielkiej Brytanii

Namiot czteroosobowy

ciekawe miejsca w Anglii

Namiot sześcioosobowy

ile to kosztuje:

W ofercie mamy trzy rodzaje namiotów. To sprzęt używany, ale w bardzo dobrym stanie.

Dla dwojga
£ 100
za 7 dni
Dla czworga
£ 100
za 7 dni
Dla szóstki
£ 100
za 7 dni
Kaucja
£ 200
za cały sprzęt

Zadzwoń, napisz...

Spotkaj nas:

Rickmansworth, Hertfordshire

Możesz zadzwonić:

+48 539 623 447 (Polska)

+44 7915 675 957 (UK)