English Breakfast – moje ulubione angielskie śniadanie

Czasami, kiedy spacerujesz ulicami Wielkiej Brytanii, widzisz w restauracjach lub pubach zaproszenie na „English Breakfast” i pewnie zastanawiasz się, co to jest. Odpowiedź jest prosta: English breakfast to typowe angielskie śniadanie, składające się z pomidora, pieczarek, bekonu, angielskiej kiełbaski, sadzonego jajka, fasolki, tosta i w niektórych przypadkach hash brown, czyli placka ziemniaczanego z cebulą. Brzmi to całkiem skomplikowanie, ale uwierz mi, że nie jest.

English Breakfast

Na początek rozgrzej piekarnik, w którym potem upieczesz hash brown. Następnie podsmaż bekon i kiełbaskę na patelni. W tym samym czasie wyciągnij garnek i wlej do niego fasolkę z puszki. Podgrzej ją na małym gazie. W odpowiednim czasie włóż hash brown do piekarnika, a na drugiej patelni połóż pokrojonego w ćwiartki pomidora i pieczarki. Kiedy wszystkie składniki na patelni się podsmażą, wyłóż je do żaroodpornego naczynia i wstaw do piekarnika, żeby utrzymały ciepło. Hash brown pieką się około 15-20 minut, więc nie możesz włożyć reszty za wcześnie. Pięć minut przed końcem pieczenia placków ziemniaczanych przygotuj jajka sadzone i tosty. Na końcu ułóż wszystkie składniki na talerzu i serwuj rodzinie z kubkiem herbaty z mlekiem.

>> Wynajmij namiot na wakacje w UK

Może nie jest to najzdrowsze śniadanie, ale dostarczy Ci bardzo dużo energii na resztę dnia. A jeśli nie czujesz się na siłach, aby zrobić taki posiłek samodzielnie, możesz udać się do właściwie każdej restauracji lub pubu i założę się, że tam znajdziesz to w karcie (w cenie około £8 – £12, w zależności od wersji).

Smacznego!

English Breakfast

Natalia

W tej sieci pub’ów możesz zjeść dobre i tanie English Breakfast:
Wetherspoon

English Breakfast