East Sussex słynne jest z Seven Sisters

East Sussex słynne jest z Seven Sisters

Pole namiotowe w Herstmonceux mieści się na łące za pubem The Bull’s Head. To w East Sussex, które słynne jest z klifów Seven Sisters.

Właściciele The Bull’s Head zachęcają do wymówienia nazwy wsi – Herstmonceux, po kilku piwach. Próbowałem po jednym, ciemnym porterze i łatwo nie było.

The Bull’s Head w Herstmonceux

Pole nie jest zbyt duże, jest miejsce do zmywania naczyń i toalety. Można palić ogniska. Za dobę, cztery osoby zapłacą £20, co uważam za przyzwoitą cenę. W The Bulls Head można dobrze zjeść i napić się pysznego Ale. Lokal nie jest nazbyt nowoczesny i to uważam za jego atut – ma typowo angielski klimat. Dlaczego przyjechaliśmy akurat tutaj? Było tanio i stosunkowo blisko nad morze. Do Pevensey Bay jest około 13 minut jazdy autem, które można bezpłatnie zaparkować.

Pole namiotowe w Herstmonceux mieści się na łące za pubem The Bull’s Head

Frontem do morza

No i kiedy już tam dojechaliśmy… poszliśmy na spacer do Bulverhythe. To jakieś 7 mil w jedną stronę po kamienistej plaży. Idąc można zobaczyć, bardzo często, piękne domy ulokowane frontem do morza. Aż człowiek chwilami zazdrości lokalizacji. Czar jednak pryska, kiedy zobaczy się je od strony drogi, od strony drzwi frontowych. Najczęściej są to trzy-, czteropiętrowe budynki. Na plażę wychodzi tylko najwyższa kondygnacja, reszta jest poniżej wydm.

Oczywiście jak ktoś nie lubi chodzić, może położyć się na kocu i patrzeć na błękit wody. Tłumów nie ma. Polecamy fajny pub – The Moorings Pevensey, z którego ogrodu można obserwować przepływające statki.

East Sussex słynne jest z Seven Sisters

Niedaleko stąd jest do majestatycznych klifów Seven Sisters. Pojechaliśmy tam kolejny raz aby nacieszyć oczy przepięknymi widokami kredowych klifów znikających w błękitnych wodach Kanału Angielskiego. Auto zostawiliśmy w Eastbourne (BN20 7XL) i stąd spacerkiem udaliśmy się pod górę aby z jej szczytu podziwiać m.in. paralotniarzy przelatujących nad naszymi głowami.

East Sussex słynne jest z Seven Sisters

East Sussex słynne jest z Seven Sisters

Jako przystanek polecamy pub The Beachy Head, który znajduję się mniej więcej w połowie drogi do Birling Gap – budynków National Trust z okolic których rozciągają się piękne widoki na klify. Usytuowano tam też schody nad morze. W ośrodku jest kawiarnia, sklep z pamiątkami i ekspozycje poświęcone temu miejscu. Oczywiście są też darmowe toalety. Niestety w weekend jest tutaj masa ludzi, więc przyjedźcie w tygodniu. Najlepiej od rana.

 

 

 

 

Klify Seven Sisters

JAP

>> Przeczytaj też dlaczego warto odwiedzić New Forest