Buckinghamshire. Wzdłuż rzeki, która jest strumykiem

Kiedy przygrzało wiosenne słońce wybraliśmy się na spacer z Little Chalfont, przez Chenies, Latimer i z powrotem do Little Chalfont (Buckinghamshire). Zajęło nam to niecałe dwie godziny, gdyż trasa liczy nieco ponad dwie mile.

Auto radzę zaparkować w Westwood Park (HP6 6PW), skąd już bez problemu udać się można na spacer. Wiedzie on naprawdę ciekawymi ścieżkami i dróżkami – przez łąki i lasy, kilka metrów po asfaltowej drodze, by później iść wzdłuż rzeki Chess (raczej strumyka), aż do urokliwej wsi Latimer.

>> Wynajmij namiot na wakacje w UK

Po drodze mijamy Chenies, która osiem razy w swej historii była wybierana najlepiej zachowaną wsią w Buckinghamshire, co poświadcza specjalna tablica, stojąca pośrodku miejscowości. Trochę na skraju obejrzeć można XII-wieczny kościół św. Michała, który usytuowany jest obok powstałego w tym samym okresie Chenies Manor House (WD3 6ER). Ten zabytkowy pałac wraz z ogrodem można oczywiście zwiedzić – szczegóły proponuję jednak sprawdzić na stronie cheniesmanorhouse.co.uk.

Doliny Buckinghamshire

Z pewnością perełką spaceru jest trasa wzdłuż rzeki, aż do Latimer, klasycznej angielskiej wsi. Z przykościelnego wzgórza rozciąga się przepiękny widok na jedną z dolin Buckinghamshire oraz hotel De Vere, który podczas II wojny był supertajnym ośrodkiem wywiadu wojskowego. Po jej zakończeniu w remont budynku zainwestowano 7 milionów funtów. Łąki poniżej budynku świetnie nadają się na piknik. Siedząc na kocu można upajać się widokiem na rozlewisko rzeki, służące do rekreacji wędkarzom. Stąd do auta spacer zajmuje już tylko około 20 minut i biegnie przez las.

Do miejsca, gdzie rozpoczyna się trasa, dojechać można też metrem – linia Metropolitan.

JAP

Przydatne linki:
chilternsociety.org.uk
cheniesmanorhouse.co.uk
devere.co.uk/latimer-estate/

Pola namiotowe w pobliżu:
northhillfarm.co.uk
highclerefarmpark.co.uk

Buckinghamshire

Kościół w Latimer XII-wieczny kościół św. Michała w Chenies Buckinghamshire Buckinghamshire Latimer (Buckinghamshire)  Buckinghamshire